ZNOVUOTEVŘENÍ MŠ

PROVOZ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY BUDE V SOULADU S MIMOŘÁDNÝMI,

HYGIENICKÝMI PODMÍNKAMI ZAHÁJEN

25.5.2020

Mateřská škola a její provoz se bude po znovuotevření nadále řídit standardními pravidly

podle právních předpisů.

PROVOZNÍ PODMÍNKY PO DOBU TRVÁNÍ POTŘEBY DODRŽOVÁNÍ EPIDEMIOLOGICKÝCH OPATŘENÍ A DOPORUČENÍ:

Provozní doba MŠ bude celodenní od  7.00 – 15.00

• Děti se nebudou slučovat, budou pouze ve svých třídách.
  • Pouze ve výjimečných, nutných případech bude možné dítě přivést do školky před 7.00,

na základě domluvy s ředitelkou MŠ (zamezení slučování dětí z jiných tříd)

• Prosíme rodiče, kteří mají možnost, aby si děti vyzvedávali po obědě.
  • Od 15.00 bude probíhat dezinfekce hraček.

POVINNOST ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ

• Při prvním vstupu do školy jsou rodiče povinni odevzdat již vyplněné a podepsané

čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

– bez tohoto děti nebudou do MŠ přijaty (ke stáhnutí ZDE)

• Seznámit se předem s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví (viz čestné prohlášení).

Doporučuje se, pokud dítě patří do rizikové skupiny, aby rodiče zvážili tyto rizikové faktory a rozhodli o účasti dítěte s tímto vědomím.

• Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, rýma, jiný příznak akutní infekce) nesmí do školky vstoupit.
  • Pokud se tyto příznaky vyskytnou během dne, budou rodiče informováni a jsou povinni dítě si ihned z MŠ vyzvednout.

JAK SE CHOVAT V PROSTORÁCH MATEŘSKÉ ŠKOLY - doprovázející osoby

• Před vstupem do šatny si dezinfikovat ruce (dospělý i dítě).
  • V prostorách mateřské školy se pohybovat vždy v roušce.
  • Dodržovat odstupy 2 metry od ostatních rodičů, minimalizovat shromažďování osob.
  • Zdržovat se v šatně pouze po nezbytně nutnou dobu.
  • Předat dítě osobně učitelce.

JAK SE CHOVAT V PROSTORÁCH MATEŘSKÉ ŠKOLY – děti

• Děti v prostorách mateřské školy nemusí nosit roušky (po příchodu do školy dejte dětem roušky do sáčku a uschovejte do skříňky)
  • Aktivity budou organizovány tak, aby děti trávily větší než obvyklou část dne venku.
  • Pro pobyt venku se bude využívat pouze školní zahrada, jednotlivé skupiny budou odděleny.

JAK SE CHOVAT V PROSTORÁCH MATEŘSKÉ ŠKOLY - zaměstnanci

• Pedagogičtí pracovníci v prostorách MŠ roušky nosit nemusí.
  • Při dopomoci s osobní hygienou dětí, při stolování používají rukavice.
  • Pedagogičtí pracovníci zajistí umytí rukou dítěte neprodleně po vstupu do třídy vodou a tekutým mýdlem, větrání ve třídě (minimálně každou hodinu 5 minut).
  • Úklid a dezinfekce toalet a veškerých prostorů, povrchů nebo předmětů probíhá minimálně jednou denně.
  • Školní stravování – v běžné podobě.

Vážení rodiče, věříme, že tuto situaci společně zvládneme

a závěr školního roku všichni prožijeme ve zdraví a v pohodě.

Co nás čeká?

Žádné události